Niecodzienny napad na bank

Przekaż 1% swojego podatku jedynym bankom w Polsce bez pieniędzy! Trwają ostatnie dni kampanii Federacji Polskich Banków Żywności. PIT-y rozliczyć można do 2-go maja.

Banki Żywności to jedyne w swoim rodzaju banki - wbrew nazwie nie zatrudniają szeregu mądrych finansistów, a odpowiednią ilość tęgich głów zaznajomionych z prawami logistyki. W swoich skarbcach przechowują żywność, a nie twardą gotówkę. Nie inwestują, nie udzielają kredytów, nie tworzą depozytów. Jeśli ktoś chciałby je napaść, musiałby obejść się smakiem... na pieniądze. Bo do zjedzenia może coś by się znalazło. Spot promujący kampanię Przekaż 1% podatku przygotowany przez Saatchi & Saatchi IS obrazuje farsę jaką jest napad na Bank Żywności – jedyny bank w Polsce bez pieniędzy.

Spot dostępny jest pod linkiem: https://youtu.be/m-X4FH-a1GM


Do funkcjonowania Banków Żywności niezbędne są magazyny, mroźnie, chłodnie oraz infrastruktura transportowa. Dzięki temu żywność może trafić tam, gdzie znajdują się osoby potrzebujące  do jadłodajni, świetlic, hospicjów i domów opieki oraz do wielu innych instytucji  - mówi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności. Kluczem działalności Banków Żywności są ich wydajność i efektywność - im lepsze wskaźniki, tym mniej zmarnowanej żywności - a tego nie da się osiągnąć bez odpowiedniej ilości funduszy. 1% podatku to dziś inwestycja w cały rok funkcjonowania naszej organizacji - dodaje.

Aby uniknąć stania w kolejkach można rozliczyć PIT-y to internetowo. Wejdź na wersję on-line programu e-pity: http://bit.ly/rozliczPIT. Masz czas do 2-go maja.